Acunetix Online Vulnerability Scanner

Nutnost zabezpečit web a servery na perimetru je zcela jasná – vždyť každý rok se odehrají tisíce úspěšných hacků, které pro majitele hacknutých stránek představují nemalou pohromu. Až do nedávna si pořízení a provozování bezpečnostních nástrojů pro kontrolu zabezpečení systémů nemohla dovolit úplně každá firma. To se právě mění. Acunetix Online Vulnerability Scanner funguje jako virtuální bezpečnostní pracovník, který vaše webové stránky (včetně webových aplikací, web serverů a jakýchkoli dalších serverů na perimetru) pravidelně kontroluje na přítomnost potenciálních zranitelností. Takže je zvládnete odstranit ještě předtím, než případný hacker při útoku využije slabých míst ve vaší IT infrastruktuře.

Využijte předností skeneru webových aplikací od společnosti Acunetix.

Acunetix OVS je postavený na prověřené technologii pokročilého skenování internetových stránek společnosti Acunetix. OVS na vašem webu vyhledá potenciální zranitelnosti, a to aniž byste museli licencovat, instalovat a spravovat Acunetix Web Vulnerability Scanner (WVS). OVS váš web prověří opravdu do hloubky – obsahuje i podporu HTML 5 a odhalí i náchylnost na hackovací techniky, jako jsou SQL injection nebo Cross Site Scripting.

Acunetix je, narozdíl od jiných online bezpečnostních skenerů, schopen odhalit mnohem větší počet zranitelných míst. Díky svému inteligentnímu analytickému jádru dokáže odhalit i DOM Cross-Site Scripting a Blind SQL Injection. Navíc s minimem falešných pozitiv. Avšak pamatujte – ve světě skenování internetových stránek není důležitý jen počet odhalitelných typů zranitelností, ale i hloubka skenování. Najít jednu nebo více zranitelností typu SQL injection dokáže každý skener, najít prakticky všechny však umí jen pár z nich. Pravá hodnota spočívá ve schopnosti najít všechny stránky, analyzovat veškerý obsah a nenechat bez povšimnutí velké části webu. Acunetix prochází největší množství stránek a prověřuje veškerý obsah.

Pro prvotřídní skenování zabezpečení sítě využívá i OpenVAS

A Acunetix OVS u webu nekončí. Bezpečnost vnímáme ze širšího pohledu, také chceme poskytovat jen ty nejlepší technologie. Proto jsme uzavřeli partnerství s OpenVAS – předním síťovým bezpečnostním skenerem na trhu. Vývoj skeneru OpenVAS probíhá již více než 10 let a je podporovaný renomovanými vývojáři ze společnosti Greenbone. OpenVAS využívá databáze s popisy tisíců „network level“ zranitelností. A co je neméně důležité, databáze zranitelností OpenVAS jsou vždy aktuální, průměrná doba potřebná na vydání nových aktualizací je méně než 24 hodin od odhalení zranitelnosti.

Proskenujte si váš web ještě dnes

Začít s Acunetixem zabere jen pár minut – zaregistrujte se, nainstalujte kód pro ověření webu a už skenujete. Samotné skenování může v závislosti na množství stránek a komplikovanosti obsahu zabrat i několik hodin. Po jeho dokončení vám e‑mailem zašleme reporty (budete-li potřebovat vysvětlit výsledky skenu a pomoci s výběrem nápravných opatření, naši bezpečnostní konzultanti jsou vám samozřejmě k dispozici). Po časově omezené období vám jsou zdarma v průběhu 14denní zkušební lhůty k dispozici 2 plné skeny sítě. Zaregistrujte se a získejte ZDARMA oskenovat zabezpečení sítě.

Online Vulnerability Scanner - ovládací panel Online Vulnerability Scanner - přehled všech skenů
Ovládací panel (klikněte pro zvětšení) Všechny skeny (klikněte pro zvětšení)